INFOLINIA: 587 746 232

Start Programu Bezpieczna i Zdrowa Szkoła

Z ogromną radością ogłaszamy start Programu Bezpieczna i Zdrowa Szkoła, nowatorskiej inicjatywy mającej na celu wsparcie placówek edukacyjnych w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Naszym celem jest propagowanie idei bezpieczeństwa i zdrowia w szkołach poprzez poprawę jakości powietrza wewnętrznego, redukcję rozprzestrzeniania się zagrożeń bakteryjnych i wirusowych, a także minimalizację emisji smogu i zanieczyszczeń.

 

Czym jest Program “Bezpieczna i Zdrowa Szkoła”?

To kompleksowy program, który wspiera placówki edukacyjne w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Celem Programu jest propagowanie idei bezpieczeństwa i zdrowia w szkole poprzez  zapewnienie poprawy jakości powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach szkolnych, a w szczególności redukcję rozprzestrzeniania się zagrożeń bakteryjnych i wirusowych, a także redukcję emisji smogu i zanieczyszczeń wśród dzieci, młodzieży i pracowników szkoły, co wpływa na wzmocnienie wydolności uczniów i nauczycieli zapewniając bezpieczne środowisko nauki i pracy, a w tym minimalizując absencję chorobową i ryzyko zakażeń, zwiększając możliwości skupienia, szybszej nauki i kreatywności, zmniejszając czynniki depresyjne, dbając jednocześnie o zdrowie i komfort personelu.

Partner Fundacji: VireWall Polska

W ramach Programu, współpracujemy z VireWall Polska, firmą posiadającą kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu systemów bezpieczeństwa higienicznego. Wykorzystując zaawansowane technologie, firma dostarcza specjalistyczne systemy do oczyszczania i filtracji powietrza wewnętrznego, które są kluczowe dla naszego programu. Specjalistyczne urządzenia, filtrując i dezynfekując powietrze, zapewnią stałą ochronę przed wszelkiego rodzaju zarazkami i wirusami, redukując zagrożenia mikrobiologiczne, pyły, kurz oraz alergeny.

Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia

Poprzez edukację, korzystanie z wiedzy specjalistów oraz realizację różnorodnych inicjatyw, będziemy tworzyć bezpieczne środowisko społeczności szkolnej. Jeżeli jesteś Dyrektorem lub Przedstawicielem szkoły i chcesz dołączyć do Programu skontaktuj się z nami już dziś! Wspólnie możemy działać na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia w miejscach nauki i pracy.

Zapraszamy do współpracy!

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w tworzenie lepszej przyszłości dla naszych dzieci!