INFOLINIA: 587 746 232

Nowy program edukacyjny: „Bałtycka Przygoda: Odkrywanie tajemnic przybrzeżnego świata”

Stowarzyszenie Nadbałtyckie Centrum Edukacji Ekologicznej i Ekorozwoju oraz Fundacja Centrum Bezpiecznej Rodziny ogłaszają rozpoczęcie nowego projektu edukacyjnego „Bałtycka Przygoda: Odkrywanie tajemnic przybrzeżnego świata”. Celem projektu jest edukacja młodzieży szkolnej w zakresie ochrony przyrody, środowiska Morza Bałtyckiego
oraz zrównoważonego rozwoju.

Czego można się spodziewać?

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań edukacyjnych w dziewięciu szkołach podstawowych na terenie województwa pomorskiego. Program dostarczy uczniom rzetelnych informacji na temat ekosystemu Bałtyku, rozwijając ich kompetencje ekologiczne oraz zwiększając świadomość lokalnej społeczności na temat roli bioróżnorodności.

Terminy i realizacja

Spotkania edukacyjne będą realizowane w okresie od 16 września do 18 listopada 2024 roku przez pracowników Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB. Każde spotkanie będzie rejestrowane i udostępnione na naszej platformie online, co umożliwi wszystkim placówkom oświatowym skorzystanie z programu.

Konkurs „(Moje) Spojrzenie na Bałtyk”

Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie fotograficzno-filmowym „(Moje) Spojrzenie na Bałtyk”. Najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 listopada 2024 roku w Akwarium Gdyńskim.

Jak się zgłosić?
Udział w projekcie jest bezpłatny, a zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Szkoły zainteresowane udziałem prosimy o telefoniczny kontakt z nami lub za pośrednictwem formularza online.

ORGANIZATOR:

DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ
W GDAŃSKU

PARTNER: